19 maja, 2024

Limity bukmacherskie – poznaj rodzaje i zasady

0
Limity bukmacherskie

Limity bukmacherskie

Typowanie zakładów sportowych i obstawianie wyników odbywa się w oparciu o regulaminy, które ustaliły firmy bukmacherskie. Gracze nie mają pełnej dowolności i muszą respektować pewne zasady oraz reguły. W gronie najbardziej restrykcyjnych zasad znalazły się limity bukmacherskie, które powodują, że klient na przykład nie może obstawić zakładu za stawkę wyższą, niż została przewidziana przez bukmachera. Przede wszystkim wprowadzenie takich zasad ma za zadanie chronić interes firmy i dbać o dobrą kondycję finansową. Wśród najczęstszych limitów bukmacherskich wyróżnia się: limity stawek, limity wygranych, limity depozytów, limity wpłat. Przed przystąpieniem do obstawiania zakładów sportowych zachęcamy, aby zapoznać się z regulaminami legalnych bukmacherów i tym samym poznać limity bukmacherskie.

Limity bukmacherskie na graczy i zdarzenie

Aby świadomie obstawiać zakłady bukmacherskie, klienci legalnych bukmacherów powinni zagłębić się w regulaminy, ale także poznać terminologię dedykowaną zawieraniu zakładów wzajemnych. Wówczas gracze będą mogli biegle, ze zrozumieniem operować wieloma skrótami, które ułatwią ich grę u bukmachera.

Do podstawowych pojęć, które należy rozwinąć i zrozumieć zalicza się limity bukmacherskie, które wprowadzają bukmacherzy na całym świecie. Co to jest limit bukmacherski? Na pierwszy rzut oka kojarzy się on z limitem maksymalnej wygranej, a więc gracz nie może zgarnąć nagrody pieniężnej powyżej określonej kwoty. To nie wszystko, ponieważ firmy wprowadzają także limity stawek – gracz nie może zainwestować w swój kupon kwoty większej niż ta określona przez bukmachera, limity wpłat, czy limity depozytów. Wszystkie wymienione limity bukmacherskie są zgodne z prawem, ponieważ operator uwzględnia wskazane ograniczenia w stosownych regulaminach.

Dlaczego bukmacherzy nakładają limity na graczy? Głównym celem limitów bukmacherskich jest troska o bezpieczeństwo firmy i ochrona własnych interesów. Trzeba pamiętać, że gdyby gracze grali zupełnie bez limitów, szansa na olbrzymią wygraną, która może naruszyć kondycję finansową firmy, byłaby większa. Najskuteczniejsi typerzy, którzy regularnie notują zysk to także spore niebezpieczeństwo dla firmy, lecz dzięki wprowadzeniu limitów bukmacherskich: limit wygranej, limit wpłat, limit stawek sytuację można uznać za opanowaną. 

Limity wpłat u polskich bukmacherów

Obstawianie zakładów bukmacherskich online wiążę się z rejestracją konta oraz wpłatą środków na indywidualne konto gracza. Po prostu klient musi mieć własny budżet, aby móc zawierać zakłady wzajemne i poszukiwać wygranej. Podczas wpłaty środków na konto gracza można natknąć się na limity wpłat, które wprowadzili do swoich regulaminów polscy legalni bukmacherzy. Jest to standardowy zabieg firm bukmacherskich, który wyznacza, jaką minimalną kwotę musi wpłacić użytkownik na swoje konto. Ponadto ustalony jest także maksymalny próg wpłaty za pomocą pojedynczej transakcji. Limity wpłat u bukmacherów różnią się w zależności od sposobu i metody wpłaty środków. Jak w praktyce wygląda limit wpłat u polskich bukmacherów? U większości firm minimalny limit wpłaty to 1 zł, lecz zdarzają się takie firmy, gdzie stawka została ustalona na poziomie 5 zł. Co więcej, maksymalny limit wpłat kształtuje się na poziomie 25-100 tysięcy złotych, natomiast niektórzy bukmacherzy postawili na brak maksymalnych limitów.

Rodzaje limitów bukmacherskich

Tak jak zaznaczyliśmy wyżej, bukmacherzy wprowadzają limity, aby zabezpieczyć swój interes i nie wpędzić się w kłopoty finansowe. Zdarza się, że początkujący klienci grają kupony z wieloma zdarzeniami, których kurs ogólny jest bardzo duży. W przypadku wysokiej stawki istniałoby spore ryzyko, że bukmacher nie będzie w stanie wypłacić wygranej kwoty, jeśli ta byłaby rzeczywiście olbrzymia. Stawiając zakłady bukmacherskie, limity można podzielić na dwa rodzaje: limity na gracza oraz limity na konkretne zdarzenia.

Zdarza się, że bukmacherzy nakładają limit na gracza. Dzieje się tak wówczas, gdy analitycy bukmachera zorientują się, że użytkownik wygrywa bardzo duże sumy pieniędzy. Mamy tutaj na myśli wysokie kwoty, a więc nie kilkadziesiąt, kilkaset złotych, ale raczej kilkadziesiąt bądź kilkaset tysięcy złotych. Ponadto obowiązują także limity wygranej na jednym kuponie.

W przypadku określonych limitów na konkretne zdarzenie klienci już na samym początku nie mogą przeznaczyć dowolnych środków na dany zakład. Po prostu bukmacher decyduje, za jaką maksymalną kwotę można pokusić się o typ. Ponadto zdarzają się sytuacje, że ograniczony jest limit stawek na daną ligę, mecz, czy jeden z rynków. Dlaczego tak się dzieje? Po prostu firmy dbają o swój interes i zabezpieczają się za pomocą limitu stawek.

Kiedy operator może nałożyć limit bukmacherski?

Powyżej opisaliśmy najbardziej popularne limity bukmacherskie. Pora dowiedzieć się, kiedy bukmacher może nałożyć limit bukmacherski? Najczęściej ma to miejsce w następujących sytuacjach: zbyt duże wygrane jednego gracza, wysoka skuteczność kuponów zagranych przez jednego gracza, skuteczne typowanie wysokich kursów przez dłuższy czas, korzystanie z pomyłek bukmachera przy wystawianiu kursów, wysokie zwycięstwa przy okazji typowania meczów niższych lig, prawdopodobieństwo wpłynięcia na wynik danego meczu.

Sposoby na uniknięcie limitów u bukmacherów

Aby uniknąć limitów bukmacherskich, gracze nie powinni nadużywać zasad wprowadzonych przez bukmacherów na przykład dotyczących bonusów. Ponadto powinni być ostrożni, jeśli chodzi o wyszukiwanie błędów bukmacherów. Co więcej, dobrze jest korzystać z szerokiej oferty zakładów, a nie skupiać się wyłącznie na niszowych ligach, które mogą budzić kontrowersje.

FAQ

W powyższych akapitach przytoczyliśmy najważniejsze informacje dotyczące limitów bukmacherskich. Teraz czas odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Na czym polega limit bukmacherski?

Limit bukmacherski to limit maksymalnej wygranej w zakładach bukmacherskich. Firmy wprowadzają różnego rodzaju limity na obstawienie zakładów sportowych.

Jakie są rodzaje limitów bukmacherskich?

Wyróżniamy następujące limity u bukmacherów: limit wygranych, limit stawek, limit wpłat, limit wypłaty, limit depozytów, a także limity na poszczególne zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *