17 maja, 2024

Typy na mistrzostwa Europy 2024. Nasza analiza meczów

0
euro-2024-grafika

fot. moondes / shutterstock

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy 2024 w piłce nożnej pozostało coraz mniej czasu. Z każdym mijającym tygodniem rosną emocje związane z turniejem finałowym, który rozegrany zostanie w Niemczech. 24 reprezentacje narodowe powalczą o trofeum i miano najlepszej drużyny narodowej na Starym Kontynencie. Łącznie na mistrzostwach Europy rozegranych zostanie 51 meczów piłki nożnej, a cały turniej potrwa równy miesiąc! To gratka dla fanów piłki nożnej, którzy nie wyobrażają sobie życia bez futbolu i znakomita okazja na typowanie EURO!

Losowanie Euro 2024 – reprezentacja Polski poznała ewentualnych rywali na Mistrzostwach Europy w Niemczech

Tak wielka impreza piłkarska, jaką są mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej, sprawia, że przede wszystkim rośnie zainteresowanie samą dyscypliną sportową, ale także zakładami bukmacherskimi, które oferują legalni bukmacherzy. Kibice reprezentacji Polski pod koniec marca nie kryli olbrzymiej radości, ponieważ nasz kadra zakwalifikowała się do EURO 2024, wygrywając baraże. Podopieczni trenera Michała Probierza w meczu półfinałowym pokonali Estonię 5:1, natomiast w finale okazali się lepsi od Walii po rzutach karnych. Tym samym biało-czerwoni zakwalifikowali się do mistrzostw Europy, które rozpoczną się już 14 czerwca 2024 roku w Niemczech.

Zakwalifikowanie się na turnieju finałowego mistrzostw Europy to duże osiągnięcie. Wielu zawodników marzy o tym, aby reprezentować narodowe barwy na tak wielkim turnieju. Ponadto to duży prestiż i niezapomniane emocje dla mieszkańców danego kraju, którzy zawsze przeżywają mecze na wielkich imprezach. Nie inaczej będzie w przypadku mistrzostw Europy 2024, ponieważ Polacy zagrają przynajmniej trzy spotkania na EURO 2024. Od ich formy i osiąganych rezultatów w fazie grupowej zależy to, czy zakwalifikują się do fazy pucharowej i powalczą o wielkie cele.

W grudniu 2023 roku w Hamburgu odbyło się losowanie fazy grupowej mistrzostw Europy 2024. To wówczas Polacy poznali swoich potencjalnych rywali, natomiast w marcu, po zwycięskich barażach oficjalnie zakwalifikowali się na niemiecki turniej. Biało-czerwoni trafili do grupy D, w której zmierzą się z Francją, Holandią oraz Austrią. Przez wielu ekspertów takie zestawienie traktowane jest jako grupa śmierci. Na pewno reprezentacja Polski nie będzie miała łatwego zadania i będzie musiała wzbić się na wyżyny, aby wywalczyć awans do fazy pucharowej, bowiem grupowi konkurenci to drużyny o wysokiej pozycji na Starym Kontynencie.

Bez wątpienia Francja to najbardziej utytułowany zespół w grupie D. „Trójkolorowi” w ostatnich latach prezentowali wysoką formę. Świadczy o tym fakt, że w 2018 roku Francuzi zostali mistrzami świata, natomiast cztery lata później cieszyli się z wicemistrzostwa. Dodatkowo należy podkreślić, że zespół prowadzony od 2012 roku przez Didiera Deschampsa jest jednym z faworytów do wygrania EURO 2024.

Holandia to teoretycznie druga najsilniejsza drużyna w grupie D. Na wielkich turniejach piłkarskich „Oranje” traktowani są jako niebezpieczny rywal, który może pochwalić się bardzo dobrymi piłkarzami. Pomimo tego, Holendrzy przez ostatnie lata nie zdominowali wielkich piłkarskich imprez.

Po wylosowaniu grup EURO 2024 większość kibiców w Polsce oceniła, że nasz zespół ma największe szanse na zwycięstwo w meczu z Austrią. To zespół, który prezentuje formę zbliżoną do biało-czerwonych.

Turniej finałowy mistrzostw Europy 2024 rozpocznie się 14 czerwca, natomiast rywalizacja w grupie D zainaugurowana zostanie dwa dni później. Polacy w pierwszym spotkaniu zmierzą się z Holandią, następnie staną do walki o punkty z Austrią. Z kolei zmagania w fazie grupowej zakończą rywalizacją z Francją. Poniżej prezentujemy harmonogram meczów w grupie D:

16 czerwca, niedziela:

  • Polska – Holandia (Hamburg, 15:00)

17 czerwca, poniedziałek:

  • Austria – Francja (Duesseldorf, 21:00)

21 czerwca, piątek:

  • Polska – Austria (Berlin, 18:00)
  • Holandia – Francja (Lipsk, 21:00)

25 czerwca, wtorek:

  • Holandia – Austria (Berlin, 18:00)
  • Francja – Polska (Dortmund, 18:00)

Typowanie eliminacji Euro 2024. Kto awansuje do turnieju głównego?

Pod koniec marca poznaliśmy pełny skład drużyn, które wezmą udział w turnieju finałowym ME 2024. W zmaganiach wystąpią: Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria, Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania, Słowenia, Dania, Serbia, Anglia, Polska, Holandia, Austria, Francja, Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina, Turcja, Gruzja, Portugalia, Czechy.

Podsumowanie ostatniego turnieju na Euro

Ze względu na sytuację pandemiczną na świecie mistrzostwa Europy 2020 odbyły się rok później, a więc w 2021 roku. EURO 2020 nie miało jednego gospodarza, ponieważ piłkarskie rywalizacje odbyły się w jedenastu różnych miastach w Europie. Podczas całego turnieju nie brakowało emocji, a w finale reprezentacja Włoch zmierzyła się z reprezentacją Anglii. Po 90. minutach gry tablica wyników wskazywała remis 1:1. Dogrywka nie przyniosła zwycięzcy, dlatego konieczny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali Włosi, którzy pokonali Anglików 3:2.

Faworyci Euro 2024 – zakłady i typy bukmacherskie

Legalni bukmacherzy przygotowują bogate oferty bukmacherskie na mistrzostwa Europy. Podczas tak wielkiej imprezy piłkarskiej zawsze obserwują oni większe zainteresowanie zakładami wzajemnymi, dlatego przygotowują ciekawe rozwiązania dla typerów. Na każdy mecz EURO 2024 w ofercie znajdzie się kilkaset różnych rozwiązań. Oprócz zakładów krótkoterminowych legalni bukmacherzy oferują także zakłady bukmacherskie długoterminowe. Wśród nich należy wyróżnić takie jak: kto wygra EURO 2024, kto awansuje do finału, kto wyjdzie z grupy.

Wśród faworytów do sięgnięcia po trofeum eksperci piłki nożnej wymieniają Francję oraz Anglię. Legalni bukmacherzy na zwycięstwo tych drużyn wystawili kursy bukmacherskie 4,50. W elitarnym gronie, które może powalczyć o mistrzostwo Europy, znaleźli się także Hiszpanie, Portugalczycy i gospodarze turnieju finałowego, czyli reprezentacja Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *